Інформація щодо виготовлення закордонного паспорта в Польщі і відповіді на питання, які мали місце останній час

Інформація щодо виготовлення закордонного паспорта в Польщі і відповіді на питання, які мали місце останній час

Поделиться

1 Ответ

 1. Що вам потрібно знати?
  🟥❌в консульстві- не ваші друзі, які намагатимуться вас зрозуміти і ввійти в ситуацію, це Україна в мініатюрі- хамство, бюрократія і наплювательське ставлення до громадян, тому якщо ви не знатимете точно, що вам потрібно і чи маєте ви на це право- вам вкажуть на двері, на поблажливість не розраховуйте.
  🟥❌це не паспортний сервіс в Україні і не Цнап, система не розрахована на мільйони людей, вона розрахована на невідкладні ситуації і місць не вистачало ще до війни.
  ‼️Тому не йде мова про те, що вам далеко їхати- в Україні було близько, ви цього не зробили, а тепер завдання зробити паспорт в межах Польщі, там, де є вільні місця, яких на всіх не вистачає.
  ==========================================
  🟥❌‼️у Польщі для виготовлення закордонного паспорта потрібен дозвіл другого із батьків. Це ключова відмінність від України.
  Немає дозволу=немає паспорта, без дозволу не їдьте, толку 0. перелік винятків на сайтах установ.‼️
  🟨дозвіл потрібен до 16 років.
  ==========================================
  🔵Підводні камені.
  🟨1️⃣улюбленою фішкою консульств є відправлення особи назад у зв’язку з тим, що вона проживає не на території консульського округу.
  Це любить робити Люблін, в тому числі.
  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/152-2014-%D0%BF#Text
  ⬆️в діючому розпорядженні МЗС немає прив’язки до округу. Гданськ і Краків про це знають. І ви повинні знати, інакше вам можуть просто вказати на двері.
  🟨2️⃣ консульства часто вимагають карти побиту або якісь інші документи — аналогічно до п.1- в постанові КМУ це п.52.3- якщо є- а якщо нема то нема. Втім PESEL UKR візьміть. Якщо у вас є карта- теж візьміть.
  ‼️Але пам’ятайте, що немає підстав згідно постанови відмовити вам, бо не той консульський округ чи у вас немає карти побиту.
  ==========================================
  🔵📝Ціни:
  Паспорт до 16 років — 166 злотих
  Паспорт після 16 років — 539 злотих.
  1)в Україні дешевше. Але ви в Україні не робили.
  2)всі питання до МЗС (с) консул у Вроцлаві.
  ==========================================
  🔵🕐 Терміни:
  ➡️до війни — 2-3 місяці.
  ➡️зараз — коли привезуть — тоді і буде, точніше не скаже ніхто. Орієнтуйтесь на 4-5 місяців, це не вважається пріоритетом.
  ==========================================
  🔵🪶Діти/процедури:
  Тут чітка градація по відношенню до віку дитини.
  🟧від 0 до 16- потрібен дозвіл другого із батьків
  🟧від 12 до 16- обов’язкова присутність дитини, тому що дитина з 12 здає відбитки пальців.
  🟧 паспорт видається на 4 роки, ціна 166 zł.
  🟨від 0 до 12- присутність дитини НЕ вимагається.
  🟩З 16 років- АБСОЛЮТНЕ зелене світло.
  ✓дитина сама відповідає за свої документи, реєстрація на ім’я дитини, мама/тато там нічим не допоможуть, як постояти і подивитись на процес збоку.
  ✓не потрібен дозвіл другого із батьків, дитина виготовляє собі свої документи самостійно без відома/дозволів дорослих.
  ✓дозволяється самостійний перетин кордону Україна-Польща.
  ✓паспорт на 10 років, повна вартість, 539 зл.
  🟢Тобто коли вашій дитині виповниться 16- можете видихнути- жити стало простіше.😆
  ⬆️➡️🇺🇦в Україні те саме, всі кому 16 років — будь ласка, там не потрібна присутність ні мами ні тата. Цю норму зараз знизили до 14 років в Україні, щоб діти могли самостійно оформити id карту і паспорт одночасно, 2 в 1, чекаємо поки запрацює.
  Поки 16 років.
  ==========================================
  🟥🔴чого не роблять в консульствах (і ніколи не робили):
  ❌id-карт. З будь-яких причин. Це тільки Україна
  ❌водійські права- це теж тільки Україна.
  ==========================================
  🟨id-карта видається з 14 років і тільки в Україні.
  З цим пов’язана інша проблема:
  📝 паспорт може бути виданий тільки громадянину України, а це означає, що потрібно перевірити приналежність до громадянства особи, якій паспорт видають. З 2014 року це дуже гостре питання, тому що часто цим користуються ті особи, які не мають відношення до України впринципі. В т.ч. проблеми виникають в осіб з окупованих територій.
  🟩- до 14 років «базою» для оформлення закордонного паспорта служить свідоцтво про народження дитини+ паспорти батьків — за паспортами батьків перевіряють приналежність до громадянства України, бо свідоцтво таким документом не є і ніколи не було згідно законів України. І в ньому і не вказано громадянство дитини.
  🟨- коли дитині більше 14 років — мала б бути id-карта, але відомо — її немає, бо в Польщі не зробиш, а в Україну спеціально не їхали.
  🟥Цим теж користуються консульства- вказуючи на двері — однак в тій же постанові КМУ є «або інший документ, яки посвідчує особу і приналежність до громадянства України»- це закордонний паспорт в тому числі.
  Тому якщо дитині 15 років, в неї закінчується закордонний паспорт, але немає id- то закордонним можна скористатися — бо він посвідчує особу і громадянство, таким чином обходимо відсутність id.
  🟨🟥Якщо особі >14 років, але вона ще не мала id-карти і закордонного паспорта- додатково здійснюється перевірка на предмет приналежності до громадянства України, що збільшує час очікування на паспорт.
  ==========================================
  Натомість тупікові ситуації виходять:
  🟥❌ протермінована id карта/внутрішній паспорт — на жаль, якщо він вам уже був виданий — то має бути дійсним, інакше закордонний не оформити. І для цього є всі опції, бо замінити книжку на id-карту можна за власним бажанням в Україні заздалегідь, не чекаючи 25/45.
  🟥❌ зміна прізвища. Тут все зрозуміло, спершу id карта, потім закордонний паспорт. Тому тричі подумайте.
  ==========================================
  🟪 підсумки:
  ✓закордонні паспорти в Польщі роблять в плановому порядку особи, які де -факто тут проживають, мають дозвіл другого із батьків, якщо такий потрібен, з огляду на терміни очікування, сімейну ситуацію, тощо.
  ✓id-карти роблять тільки в Україні і теж в плановому порядку, вам не обов’язково їхати зараз, якщо дитині виповнилося 14, але протягом найближчих 2 років все ж зробіть. І собі теж.
  🟢➡️ Неповнолітнім можуть подавати документи їхні опікуни, якщо такі встановлені рішенням суду в Польщі, рішення, розуміється, потрібно перекласти на українську присяжним перекладачем. Після отримання рішення — зателефонуйте в консульство, уточніть деталі про всяк випадок. Знову ж таки, це є в постанові КМУ.⬆️
  ✓паніку викликає вилучення закордонного паспорта — перш за все, є заява, щоб паспорт не вилучали, яка подається в день подачі документів. Якщо паспорт протерміновано- немає сенсу його зберігати як сувенір — зробіть скан/ксерокси і забудьте 🙂
  ==========================================
  💙💛 szanowni państwo, станом на сьогоднішній день все ще маса вільних місць у Варшаві і Любліні. Ні, посилання не скину, є Google, треба ввести «посольство України у Варшаві».
  💙💛 хто намагається дочекатися вільних місць у Вроцлаві- консульство там відкрили напередодні війни, і, здається, тільки перед війною почали видавати дитячі паспорти. А дорослі і не видавали, можу помилятися, але на 80% так. Просто установу ще не підключили до всіх систем, колись зроблять. Коли-невідомо.
  💙💛 Уженди.
  Закон про іноземців дозволяє подачу документів на карту побиту без паспорта у виняткових ситуаціях/обставинах, коли цей паспорт отримати не можна.
  Обставини закінчились, жодних перешкод для оформлення документів немає. І в ужендах це знають і будуть цим користуватись, ваша історія відносин абсолютно нікого не цікавить.
  Одна річ забрати карту дитини по продовженому паспорті, інша річ подача документів на карту.🙂 Не сумнівайтесь, вимагатимуть діючий закордонний паспорт.
  Можливо не скрізь і не одразу.
  Але з кожним днем ймовірність зростає.
  інформація щодо оформлення закордонного паспорта в Україні- закріплений пост в оголошеннях групи ‼️ (з 🐿️)
  Автор: Vasyl Ilnytskyi

  • 0
Оставь ответ

Оставь ответ

Загрузить
Загрузить

Выберите здесь тип видео.

Впишите только ID видео, например если ссылка выглядит так https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs то вписываете в поле "sdUUx5FdySs".