Інформація щодо виготовлення закордонного паспорта в Польщі і відповіді на питання, які мали місце останній час
Оставь ответ

Подобные вопросы:
Інформація щодо виготовлення документів в ДП "ДОКУМЕНТ' в… Інформація щодо виготовлення документів в ДП "ДОКУМЕНТ' в Варшаві. Чергу лапала з моменту початку роботи сервісу. Щасливий день настав 13.07 в 21.00 годині. Десь за…
Я нещодавно приїхав до Польщі та хочу подати заяву на карту… Додано: 26.11.2020Якщо Ви маєте сумніви щодо процедури та документів, які необхідно подати, ми рекомендуємо Вам ознайомитися з інформацією на нашому порталі, де Ви знайдете всю…
Заканчивается срок действия загранпаспорта и нахожусь в… Заканчивается срок действия загранпаспорта и нахожусь в Польше, что делать, как продлить? Важнейшие изменения касаются продления срока действия паспорта гражданина Украины для выезда за границу…
Потеря паспорта. Сколько нужно ждать изготовления временного… Потеря паспорта. Сколько нужно ждать изготовления временного паспорта для выезда?
чи додаються роки праці в Польщі (умова злицення) до… Доброго дня, цікавить питання, чи додаються роки праці в Польщі (умова злицення) до Українського стажу (27 років). Вдячна за відповідь.
Потеря паспорта. Нужно предварительно записываться на прием… Потеря паспорта. Нужно предварительно записываться на прием в консульство?
Що вам потрібно знати?
🟥❌в консульстві- не ваші друзі, які намагатимуться вас зрозуміти і ввійти в ситуацію, це Україна в мініатюрі- хамство, бюрократія і наплювательське ставлення до громадян, тому якщо ви не знатимете точно, що вам потрібно і чи маєте ви на це право- вам вкажуть на двері, на поблажливість не розраховуйте.
🟥❌це не паспортний сервіс в Україні і не Цнап, система не розрахована на мільйони людей, вона розрахована на невідкладні ситуації і місць не вистачало ще до війни.
‼️Тому не йде мова про те, що вам далеко їхати- в Україні було близько, ви цього не зробили, а тепер завдання зробити паспорт в межах Польщі, там, де є вільні місця, яких на всіх не вистачає.
==========================================
🟥❌‼️у Польщі для виготовлення закордонного паспорта потрібен дозвіл другого із батьків. Це ключова відмінність від України.
Немає дозволу=немає паспорта, без дозволу не їдьте, толку 0. перелік винятків на сайтах установ.‼️
🟨дозвіл потрібен до 16 років.
==========================================
🔵Підводні камені.
🟨1️⃣улюбленою фішкою консульств є відправлення особи назад у зв’язку з тим, що вона проживає не на території консульського округу.
Це любить робити Люблін, в тому числі.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/152-2014-%D0%BF#Text
⬆️в діючому розпорядженні МЗС немає прив’язки до округу. Гданськ і Краків про це знають. І ви повинні знати, інакше вам можуть просто вказати на двері.
🟨2️⃣ консульства часто вимагають карти побиту або якісь інші документи — аналогічно до п.1- в постанові КМУ це п.52.3- якщо є- а якщо нема то нема. Втім PESEL UKR візьміть. Якщо у вас є карта- теж візьміть.
‼️Але пам’ятайте, що немає підстав згідно постанови відмовити вам, бо не той консульський округ чи у вас немає карти побиту.
==========================================
🔵📝Ціни:
Паспорт до 16 років — 166 злотих
Паспорт після 16 років — 539 злотих.
1)в Україні дешевше. Але ви в Україні не робили.
2)всі питання до МЗС (с) консул у Вроцлаві.
==========================================
🔵🕐 Терміни:
➡️до війни — 2-3 місяці.
➡️зараз — коли привезуть — тоді і буде, точніше не скаже ніхто. Орієнтуйтесь на 4-5 місяців, це не вважається пріоритетом.
==========================================
🔵🪶Діти/процедури:
Тут чітка градація по відношенню до віку дитини.
🟧від 0 до 16- потрібен дозвіл другого із батьків
🟧від 12 до 16- обов’язкова присутність дитини, тому що дитина з 12 здає відбитки пальців.
🟧 паспорт видається на 4 роки, ціна 166 zł.
🟨від 0 до 12- присутність дитини НЕ вимагається.
🟩З 16 років- АБСОЛЮТНЕ зелене світло.
✓дитина сама відповідає за свої документи, реєстрація на ім’я дитини, мама/тато там нічим не допоможуть, як постояти і подивитись на процес збоку.
✓не потрібен дозвіл другого із батьків, дитина виготовляє собі свої документи самостійно без відома/дозволів дорослих.
✓дозволяється самостійний перетин кордону Україна-Польща.
✓паспорт на 10 років, повна вартість, 539 зл.
🟢Тобто коли вашій дитині виповниться 16- можете видихнути- жити стало простіше.😆
⬆️➡️🇺🇦в Україні те саме, всі кому 16 років — будь ласка, там не потрібна присутність ні мами ні тата. Цю норму зараз знизили до 14 років в Україні, щоб діти могли самостійно оформити id карту і паспорт одночасно, 2 в 1, чекаємо поки запрацює.
Поки 16 років.
==========================================
🟥🔴чого не роблять в консульствах (і ніколи не робили):
❌id-карт. З будь-яких причин. Це тільки Україна
❌водійські права- це теж тільки Україна.
==========================================
🟨id-карта видається з 14 років і тільки в Україні.
З цим пов’язана інша проблема:
📝 паспорт може бути виданий тільки громадянину України, а це означає, що потрібно перевірити приналежність до громадянства особи, якій паспорт видають. З 2014 року це дуже гостре питання, тому що часто цим користуються ті особи, які не мають відношення до України впринципі. В т.ч. проблеми виникають в осіб з окупованих територій.
🟩- до 14 років «базою» для оформлення закордонного паспорта служить свідоцтво про народження дитини+ паспорти батьків — за паспортами батьків перевіряють приналежність до громадянства України, бо свідоцтво таким документом не є і ніколи не було згідно законів України. І в ньому і не вказано громадянство дитини.
🟨- коли дитині більше 14 років — мала б бути id-карта, але відомо — її немає, бо в Польщі не зробиш, а в Україну спеціально не їхали.
🟥Цим теж користуються консульства- вказуючи на двері — однак в тій же постанові КМУ є «або інший документ, яки посвідчує особу і приналежність до громадянства України»- це закордонний паспорт в тому числі.
Тому якщо дитині 15 років, в неї закінчується закордонний паспорт, але немає id- то закордонним можна скористатися — бо він посвідчує особу і громадянство, таким чином обходимо відсутність id.
🟨🟥Якщо особі >14 років, але вона ще не мала id-карти і закордонного паспорта- додатково здійснюється перевірка на предмет приналежності до громадянства України, що збільшує час очікування на паспорт.
==========================================
Натомість тупікові ситуації виходять:
🟥❌ протермінована id карта/внутрішній паспорт — на жаль, якщо він вам уже був виданий — то має бути дійсним, інакше закордонний не оформити. І для цього є всі опції, бо замінити книжку на id-карту можна за власним бажанням в Україні заздалегідь, не чекаючи 25/45.
🟥❌ зміна прізвища. Тут все зрозуміло, спершу id карта, потім закордонний паспорт. Тому тричі подумайте.
==========================================
🟪 підсумки:
✓закордонні паспорти в Польщі роблять в плановому порядку особи, які де -факто тут проживають, мають дозвіл другого із батьків, якщо такий потрібен, з огляду на терміни очікування, сімейну ситуацію, тощо.
✓id-карти роблять тільки в Україні і теж в плановому порядку, вам не обов’язково їхати зараз, якщо дитині виповнилося 14, але протягом найближчих 2 років все ж зробіть. І собі теж.
🟢➡️ Неповнолітнім можуть подавати документи їхні опікуни, якщо такі встановлені рішенням суду в Польщі, рішення, розуміється, потрібно перекласти на українську присяжним перекладачем. Після отримання рішення — зателефонуйте в консульство, уточніть деталі про всяк випадок. Знову ж таки, це є в постанові КМУ.⬆️
✓паніку викликає вилучення закордонного паспорта — перш за все, є заява, щоб паспорт не вилучали, яка подається в день подачі документів. Якщо паспорт протерміновано- немає сенсу його зберігати як сувенір — зробіть скан/ксерокси і забудьте 🙂
==========================================
💙💛 szanowni państwo, станом на сьогоднішній день все ще маса вільних місць у Варшаві і Любліні. Ні, посилання не скину, є Google, треба ввести «посольство України у Варшаві».
💙💛 хто намагається дочекатися вільних місць у Вроцлаві- консульство там відкрили напередодні війни, і, здається, тільки перед війною почали видавати дитячі паспорти. А дорослі і не видавали, можу помилятися, але на 80% так. Просто установу ще не підключили до всіх систем, колись зроблять. Коли-невідомо.
💙💛 Уженди.
Закон про іноземців дозволяє подачу документів на карту побиту без паспорта у виняткових ситуаціях/обставинах, коли цей паспорт отримати не можна.
Обставини закінчились, жодних перешкод для оформлення документів немає. І в ужендах це знають і будуть цим користуватись, ваша історія відносин абсолютно нікого не цікавить.
Одна річ забрати карту дитини по продовженому паспорті, інша річ подача документів на карту.🙂 Не сумнівайтесь, вимагатимуть діючий закордонний паспорт.
Можливо не скрізь і не одразу.
Але з кожним днем ймовірність зростає.
інформація щодо оформлення закордонного паспорта в Україні- закріплений пост в оголошеннях групи ‼️ (з 🐿️)
Автор: Vasyl Ilnytskyi